O WYDARZENIU

20 sierpnia br. AKADEMIA PANA GRZEŚKA wraz z FUNDACJĄ AKTYWNEJ REHABILITACJI zapraszają na piątą już edycję imprezy integracyjno-sportowej dla osób z niepełnosprawnością pod nazwą
„ Zdobywamy Górę Kamieńsk”.

Cztery poprzednie edycje udowodniły, że to co robimy ma sens i idea integracji osób z niepełnosprawnością z osobami pełnosprawnymi przy pokonywaniu życiowych przeszkód i barier jest niezmiernie ważna.

W powiecie bełchatowskim tego typu przedsięwzięć adresowanych do osób niepełnosprawnych jest nadal zbyt mało. Wydarzenie ma zatem na celu rozbudzenie i zasygnalizowanie nowej, często trudnej rzeczywistości, z jaką stykają się osoby z niepełnosprawnością. Ma pokazać nam wszystkim, że bariery należy pokonywać i nie poddawać się, gdy los chce inaczej niż byśmy tego chcieli.

Plan imprezy zakłada pokonanie przez osoby niepełnosprawne ponad trzykilometrowej asfaltowej trasy wiodącej na Górę Kamieńsk, drogi wewnętrznej znajdującej się przy spółce Ramb – Piaski 2.

Organizator zapewnia każdemu uczestnikowi asystę – tj. osobę, która będzie towarzyszyła osobie niepełnosprawnej podczas wjazdu na Górę w razie wystąpienia problemów. Intencją imprezy nie jest wyścig, lecz sam fakt pokonania całej trasy – w indywidualnym czasie dostosowanym odpowiednio do możliwości każdego z uczestników.